رضا رمضانی طرقی
فرماندار شهرستان کوهسرخ

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

۲۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اقتصادی به خراسان رضوی اختصاص یافت

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: دو هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان به اضافه ۳۴ میلیون یورو تسهیلات از محل تفاهم‌نامه وزارت صمت و بانک صنعت، معدن و تجارت به ۱۱ طرح اقتصادی اولویت‌دار برای سرمایه‌گذاری در این استان اختصاص یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مرتضی اشرفی با اعلام این خبر اظهار کرد: تخصیص این میزان تسهیلات حاصل نشستی است که اخیرا در تهران با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت به منظور بررسی مشکلات همین طرح‌ها و کمک به تامین مالی آنها برگزار شده بود. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی حوزه تولیدی این ۱۱ طرح اقتصادی اولویتدار را برای سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی "ریسندگی، آلیاژ فروسیلیس، تایر و تیوپ، آجرنسوز، فولاد، کاغذ و مقوا، چرم مصنوعی، محلول‌های ضدعفونی، کاشی و سرامیک، چاپ سیلک و موتور کم‌مصرف کولر آبی" برشمرد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران این طرح‌های تولیدی اقتصادی، در نشست تهران جزییات طرح‌ها و مشکلات اجرای آنها را برای مسوولان تشریح کردند.

اشرفی گفت: معاون وزارت صمت، مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسوولان ذیربط در جریان نشست، راهکارهای رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و موانع اجرای این طرح‌ها را بررسی و با رویکرد راهگشایانه در مورد تامین و تخصیص تسهیلات مورد نیاز آنها بحث و تبادل نظر کرده و به نتیجه رسیدند.  

گفتنی است؛ ۲۸۳ طرح بزرگ سرمایه‌گذاری با مجموع سرمایه‌گذاری ۱۸۸ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۸۰ هزار نفر تاکنون در خراسان رضوی ثبت شده است.دلیل بزرگی و اهمیت این طرح‌ها "اشتغالزایی برای بالاتر از ۱۰۰ نفر و سرمایه‌گذاری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان" است. 

لازم به ذکر است؛ "مرکز خدمات سرمایه‌گذاری" در استانداری خراسان رضوی مسوولیت شناسایی، احصا و بررسی اینگونه طرحهای اقتصادی در این استان بر عهده دارد. در این راستا ۱۱ طرح تولید اقتصادی که تسهیلات لازم برای اجرای آنها تخصیص یافت، در زمره هزار و ۲۵۷ پروژه سرمایه‌گذاری با سرمایه گذاری ۲۱۳ هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۲۱۷ هزار نفر در خراسان رضوی هستند. 

شایان ذکر است؛ هم‌اینک شش هزار و ۵۰۸ واحد صنعتی با سرمایه ۱۰۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۲۰۴ هزار نفر در خراسان رضوی فعال هستند. از سویی ۹۵ درصد سرمایه‌گذاری صنعتی تولیدی در این استان متعلق به بخش خصوصی است.

همچنین حدود چهار هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی در خراسان رضوی وجود دارند که با اجرای آنها "۱۳۷ هزار شغل و ۲۴۳ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری" به بخش صنعت خراسان رضوی افزوده خواهد شد. 

بیشترین حجم کنونی سرمایه‌گذاری صنعتی این استان به ترتیب متعلق به صنایع فلزی، غیرفلزی و معدنی، صنایع پتروشیمی و پلیمری است. در این راستا صنایع غذایی رتبه چهارم سرمایه‌گذاری صنعتی را در خراسان رضوی دارند. 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان